Tanıtım Filmi Önemi ve Avantajları

Neden tanıtım filmine ihtiyacımız var? Tanıtım filmi çeşitleri nelerdir?

TANITIM FİLMİ NEDİR?
 Günümüzde tanıtım filmi şirketlerin birbirleri ile rekabet gücünü arttırmak amacıyla kullandıkları bir yöntem olmuştur. Tanıtım Filmi ürün ve hizmet şartlarının kısa ve estetik bir akıcılıkla hazırlanıp firmanın markasını, kimliğini, tarzını, üretim yerini aynı zamanda tüketiciye görsel olarak sunulan bir sunumdur. Yapılan iyi bir tanıtım filmi ile firmanızı gösterişli ve iddialı göstermek mümkündür.


TANITIM FİLMİ ÇEŞİTLERİ NELERDİR?

 • Kurumsal Tanıtım:  Dil olarak daha kurumsal üsluba sahiptir. Kurumun kurumsal renklerle uyumuna özen göstererek marka ile bütünleşmesini sağlar.
 • Ürün Tanıtım Filmi:  Satışa sunulan ürünün satışını yapmak ve yeni çıkan ürünü hedef kitleye tanıtmak amacıyla çekilmektedir.
 • Firma Tanıtım Filmi:  Firmanın adını yansıtmak için bu film çekilmektedir.
 • Web Sitesi Tanıtım Filmi:  Yeni açılan bir sitenin yada daha önceden açılan sitenin tanıtımını yapmak ve daha fazla kişiye ulaştırmak amacı ile yapılmaktadır.
 • Etkinlik Tanıtım Filmi:  Konser, fuar, parti, seminer vb. tüm organizasyonları hedef kitleye tanıtmak amacıyla hayata geçirilen bir film türüdür.

TANITIM FİLMİ AŞAMALARI NELERDİR?

 1. İlk önce kompozisyon belirlenir
 2. Çekim yapılacak alanlar plana göre ayarlanır
 3. Ekip ve ekipmanlar hazırlanır
 4. Tanıtım metni hazırlanır
 5. Verilecek mesaj belirlenir
 6. Kurgusu tamamlanır
 7. Seslendirme ve montaj işlemleri yapılır

TANITIM FİLMİNİN ÖNEMİ VE AVANTAJLARI NELERDİR?
Tanıtım filminin firmanın tüm ürünlerini, hizmetlerini, üretim alanını ve firmanın yöneticilerini rahatlıkla tanıyabilirsiniz. Markalara sağladığı avantajlar, yurtiçinde ve yurtdışındaki tüm tüm müşterilere rahatlıkla ulaşabilir, gönderebilir ve ulaşabilirsiniz. Firmanızın tanıtımını fuar ve toplantı salonlarında tanıtım filminizi göstererek kendinizi daha iyi tanıtma şansınız bulunmaktadır. Tanıtım filminin en avantajlı yönü ise yayınlanma konusunda ekstra bir ücret ödenmemektedir. Tanıtım filmine her ihtiyaç duyduğunuzda çoğaltabilir veya yeni bir yatırım yaptığınızda filme eklenebilir.


Bir önceki blog konumuz olan Kameraman Nedir ve Ne İş Yapar? isimli konumuzu okyarak bilgi edinebilirsiniz.

Yorumlar

Yorum Yaz

Değerlendirme yapınız 1-5 arası!

Bizden haberdar olmak ister misiniz?


Copyright, FirmamNerede, Tüm Hakları Saklıdır. 2024

Iyzico