FirmamNerede.Com

Ayapam Spa Medikal Masaj Salonu Uygulamaları

Yaklasik 20 masaj programımız ve 4 hamam programımız mevcut.


Yaklaşık beş bin yıllık bir geçmişe sahip masaj uygulamaları, ülkemizde yakın bir zamana kadar uygulanmıyordu. Son on yıldır ise uygulamanın artarak devam ettiği görüldü ve bu uygulamaların gördüğü ilgi ile hızla büyüyen bir sektör haline geldi. Masaj,doğru teknikler ile uygulandığı takdirde hayatımızın bir parçası haline gelecektir. Yardımcı tıp tekniklerinin özellikle Avrupa ülkelerinde uygulanmaya başlaması ile masaj da reçete ile yazılan bir tedavi yöntemi haline gelmiştir. Ülkemizde ise masaj salonları halen istenen düzeye ulaşamasa da doğru uygulama teknikleri ile uygulama yapan mekânlar da mevcuttur. Bu yerlerden bir tanesi de Ayapam Spa Medikal Masaj Salonu olarak hizmet veren tesisimizdir. Tesislerimizde en çok uygulanan ve istek gören masaj çeşitleri şunlardır.

1-) İsveç  Masajı ( Klasik Masaj ) : Klasik masaj neredeyse günümüzde uygulanan tüm manipülasyonların temelini oluşturur. Öflöraj, Friksiyon, Petrisaj, Vibrasyon, Tapotmen gibi  farklı manipülasyonların işlevleri de farklıdır. Metabolizma üzerinde değişikliğe yol açarak lenf akımının uyarılmasını, kasların düzgün çalışmasını ve lenf akımı ile ağrıların giderilmesini sağlayan bu teknikler, klasik masajın uygulama yöntemlerinin belirlenmesine yardımcı olur.Daha çok güne zinde bir şekilde başlamak için yapılan bu masaj birçok kişinin tercihidir.  Bir önceki günlerde birikmiş olan yorgunluğu atmak, masajı tercih edenlerin esas sebebidir. Vücudun rahatlatması ile güne zinde ve arınmış olarak başlanır. Özellikle Öflöraj yapılarak lenf akımının düzenlenmesi gerginliği azaltır. Arkasından petrisaj yapılarak kan dolaşımı düzenlenerek metabolizmaya rahatlama sağlanır ve friksiyon ile de ağrılar giderilir ve kas lifleri çözülerek vücudun tüm ritmi kendine getirilir. Çoğunlukla masaj yapılan kişi sadece fiziksel rahatlama hissetmez, aynı zamanda yapılan işlemlerden haz da alır. Bu sebeple çok fazla istenilen ve uygulanan  masaj çeşitlerinden biri olmaya devam etmektedir. Bu masajın uygulanması esnasında neredeyse hiçbir yabancı madde kullanılmaz ve kuru olarak yapılır. Uzman masaj terapistlerinin yaptığı uygulamalar sayesinde, (sihirli eller dokunmuşçasına) masaj bitiminde korkunç bir rahatlama ve gevşeme hissedilir.  Güne mutlu ve zinde başlamak birçok insanın başarısının temel taşı olduğuna göre, bu masajın tercih edilme nedenini de anlamış oluruz. Seans  bir saat civarında tamamlanır.

2-) Thai Masajı : Geleneksel thai masajı, en eski masaj türlerinden biridir. Yaklaşık olarak üç bin yıllık bir geçmişe sahiptir. Tayland masaj türünün ana kaynağıdır ve neredeyse tüm ülke genelinde bilinmektedir. Bir nevi meditasyon olarak kabul edilen bu masaj, özel olarak eğitim almış kişilerin eşliğinde yapılmak zorundadır.  İçinde yer alan figürler ile esnetme, noktasal basınç, yumuşak salınımların bir karışımı olarak uygulanır. Birbirinden çeşitli bölgelere uygulanan baskı ile tedavi süreci devam eder. Germe hareketlerinin çok fazla görüldüğü bu yöntemde, esnetme ve çekme hareketleri de uygulamada oldukça önemlidir. Thai mesajı uygulanan kişi ruhen ve bedenen birçok olumsuzluktan ayrılır. Bunların yerine dinginlik, huzur, sakinlik, yenilenme, farkındalık, arınmışlık, rahatlama, tazelenme, güç kazanma gibi unsurlar öne çıkar. Böylelikle zevkin doruklarına ulaşarak müthiş bir haz duymaya başlar. Thai masajını uygulayan masaj terapisti tüm enerjisini masaj alan kişinin üzerinde bırakır. Bu masajı alan kişiler yüzlerinde mutluluk ve gözlerinde tebessüm ile masaj odasından ayrılırlar. Bu masaj ayrıca Çin Tıbbının esintilerini de içinde barındırır. Uzmanlar haricinde bu masajın yapılması tehlikeli olabilir. Bazı hastalık durumlarında bu masaj kesinlikle uygulanmaz. Aksi takdirde masaj alan kişiye büyük ve kalıcı zararlar verilebilir.

3-) Derin Doku Masajı:Ayapam Spa Medikal Masaj Salonu, hamamda uygulanan masaj türlerinden birisi olarak bu tekniği kullanmaktayız. Bu masaj türü vücuda yerleşen toksinlerin en kısa sürede vücuttan atılması için uygulanmaktadır. Genellikle kronik ağrıları olan ve kaslar veya lenflerdeki ağrıları sebebiyle hareket kısıtlığı yaşayan kişiler üzerinde uygulanır. Masaj esnasında derinlere uygulanan darbeler genellikle acı verebilir. Uygulama çok yavaş olsa da sert baskı yüzünden sancılı bir terapi geçirilebilir. Her bölgeye uygulanamaz. Uygulamanın yapıldığı kaslı bölgelerin içinin oksijen ile dolması sağlanır ve bu kan dolaşımının hızlanması ile kasılmalar ve ağrılar bir müddet sonra azalır. Masaj sonrası bir rahatlama hissedilir. Ancak çoğunlukla tek seans ile sorun çözülmez. Uzman tarafından aksi belirtilmedikçe, program hazırlanmalı ve devam edilmelidir.  Seanslar oldukça kısa sürer. Çoğu zaman yaklaşık yarım saatte seans biter.

4-) Manuel Lenf Drenaj: MLD Masajı olarak adlandırılan bu masaj türü, lenf sisteminde bloke olan sıvının serbest akması için uygulanan yöntemdir. Bu teknik sinir sistemindeki ağrıları azaltarak rahatlama sağlamak için kullanılır. Parmak uçlarından başlanarak kalbe doğru yapılan masaj ile lenf akımı hızlandırılarak bağışıklık sistemi güçlendirilir. Yaklaşık yirmi dakikalık seanslar haftada birkaç kez tekrarlanır. İki üç hafta içinde ise tamamen normal bir sağlığa kavuşulur. Bu teknik uygulanırken parmaklar haricinde ilave hiçbir şey kullanılmaz.

5-) Shiatsu: Vücudun faklı bölgelerine uygulanabilen bir masajdır. Japon kökenli masajın akupunktura benzer bir uygulaması vardır. Tek farkı iğneler yerine parmakların kullanılmasıdır. Masaj uygulaması sırasında dokunulan bölgelere farklı şiddette baskılar uygulanır. Bu masajda parmaklar deri üzerine ve deri alt yüzeyine basınç uygularken parmağın kaydırılması ile yapılır. Seanslar yaklaşık bir saat sürer.

6-Refleksoloji :  Bedenin tüm organlarına karşılık gelen (ayakta) birer nokta olmasına ve bu noktalara dokunularak iyileşmenin sağlanması esasına dayanır. Refleksoloji metodunda, ayaklardaki belli noktalara el ile dokunularak ve baskı uygulanarak terapi uygulanması ile refleks oluşturarak rahatlama sağlanır. Seanslar genellikle kısa ve yaklaşık bir saat sürer.

7-Aromaterapi : Bitkilerden elde edilen öz yağlar ve damıtılarak elde edilen yağ aromaları aracılığı ile vücuda uygulanan bir terapi tekniğidir.  Genellikle fizyolojik sorunların giderilmesi için kullanılan bu masaj tekniği, kokusu ile de psikolojik rahatlama sağlar. Stres kaynaklı sorunlar ile kas, eklem ağrılarına çok iyi geldiği bilinmektedir. Dolaşım, solunum ve sindirim hastalıklarına karşı da iyi neticeler alınmaktadır. Seanslar bir saat ile üç saat arasında farklılık gösterir.

8-Spor Masajı : Sportif etkinliklerin öncesinde gevşeme, sonrasında ise ağrıların giderilmesi ve rahatlama için kullanılan bir tekniktir. Spor çeşidine ve ağrıya göre farklı bölgelere ve değişik şiddetlerde uygulanabilir. Genelde kısa sürelidir. Otuz dakikalık seanslar çoğu zaman yeterlidir.

Çalışmalar Hakkında

9-Sadece Bayanlara Özel Kleopatra Masajı:
Kleopatra Masajı, süt ve bal karışımı ile yumuşak hareketlerle uygulanan, rahatlatıcı bir masaj tekniğidir. Masaj öncesi kişi, kısa süreli ama yoğun bir şekilde terletilir. Bu yöntemle 
vücuttaki toksinlerin dışarı atılması ve kan dolaşımının dengelenmesi hedeflenmektedir. Terlemenin ardından hindistan cevizi içerisinde özel olarak hazırlanan bal ve süt karışımı vücuda 
yavaşça uygulanır.

Masaj seansı 45 dakikadır.

Kleopatra Masajının Faydaları Nelerdir:
- Kireçlenmeyi önler
- Kan dolaşımını hızlandırır
- Vücut ağrılarını azaltmaya yardımcı olur
- Vücudu nemlendirir
- Cildi besler
- Gözenekleri açar

Ayapam Spa Medikal Masaj Salonu yukarıdaki masaj çeşitleri haricinde de farklı tekniklerde hizmet vermektedir. Sabah erken saatlerden gece geç saatlere kadar özel ve grup hizmetleri vermekte olan salonumuz, her geçen gün artan portföyü ve hizmet kalitesi ile masaj salonları arasında ilk sıralardaki yerini almıştır. Eğitimli masör ve masözleri ile ve güler yüzlü anlayışı ile daha kapıdan girişte bir güven vermekte ve psikolojik rahatlama sağlamaktadır. Klasik masaj ve Thai masajı salonun en çok ilgi gören türleridir. Sırt masajı, Hamam Kürü,  Bölgesel masaj, Sultan masajı gibi daha birçok tür de salonumuzun hizmetleri arasındadır. Ayapam Spa Medikal Masaj Salonu hizmetleri hakkında daha ayrıntılı bilgiler almak için salonumuzu ziyaret edebilir ya da vermiş olduğumuz iletişim telefon numaralarımızı arayarak görevli ve eğitimli personelimizle görüşebilirsiniz.
Denizli de en iyi masaj salonları,
Denizlide uygun fiyata masaj yapanlar,
Denizlide güvenilir masajcılar,
Denizli masaj firmaları,
Denizli masaj salonları telefon numaraları,
denizli masaj iletişim,
Denizlide kaliteli masaj yapanlar,
Denizli Masaj Salonu,
Denizli Spa Masaj Salonu,
Denizli Pamukkale Spa Masaj Salonları,
Denizli Pamukkale Masaj Solanları,
Denizli Pamukkale Güvenilir Masajcılar,
Denizli Pamukkale Derin Doku Masajı Yapanlar,
Denizli Boyun ve Bel Fıtığı Tedavisi,
Denizli Omurga ve Sırt Ağrıları Masajla Tedavi,
Denizli Masajla Fıtık Tedavisi,
Karahayıt Masajla Fıtık Tedavisi,
Pamukkale Masajla Fıtık Tedavisi,
Pamukkale Bel ve Boyun Fıtığı Masajı,
Denizli de Ameliyatsız Fıtık Tedavisi,
Pamukkale Kireçlenme Masajları,
Denizli de Yumuşak Doku Rahatsızlıkları Masajı,
Pamukkale Masajla Fıtık Tedavisi,
Denizli de Masaj Tedavileri Merkezi,
Denizli Merkezefendi Masaj Salonu Adresi,
Çivril Masaj Salonu Numaraları,
Acıpayam Masaj Salonu İletişim,
Tavas Masaj Salonu Fiyatları,
Pamukkale Antistres Masajı Yapanlar,
Denizli Masaj Spa ve Sauna ,
Pamukkale Masajcılar,
Tavas Özel Masaj Salonları Numaraları,
Tavas Kaliteli Masaj Salonu İletişim,
Tavas Medikal Masaj Salonu,
Pamukkale Masaj Spa ve Sauna,
Pamukkale Merkezde Masaj,
Pamukkale  En Yakın Masaj Salonu,
Pamukkale Selilüt Masajı,
Pamukkale Selilüt Masaj Salonu,
Honaz Antistres Masajı,
Sarayköy Antistres Masajı Yapanlar,
Sarayköy Merkez En Yakın Masaj Salonu,
Sarayköy Köpüklü Masaj Yapanlar,
Çivril Kese Köpük Yapanlar,
Çivril jakuzi hizmetleri,
Acıpayam Masajla Fıtık Tedavisi,
Tavas Masajla Fıtık Tedavisi,
Buldan Masajla Fıtık Tedavisi,
Buldan Masajla Fıtık Tedavisi,
Pamukkale Medikal Masaj Salonu,
Tavas Medikal Masaj Salonu,
Buldan Medikal Masaj Salonu,
Acıpayam Medikal Masaj Salonu,
Çivril  Medikal Masaj Salonu,
Çivril Masaj Spa ve Sauna,
Acıpayam Masaj Spa ve Sauna,
Tavas Masaj Spa ve Sauna,
Sarayköy Masaj Spa ve Sauna,
Honaz Masaj Spa ve Sauna,
Honaz da Masaj Spa ve Sauna,
Adaköy Masaj Spa ve Sauna,
Kale Masaj Spa ve Sauna,
Denizlide bayanlara ozel hamam programları,
Pamukkalede bayanlara ozel hamam programları,
Pamukkalede Sultan masajı,
Pamukkale bay bayan ozel vip hamamlar,
Pamukkale kahve peeling,
Pamukkale de tuz peeling,
Pamukkale harem delux programları,
Pamukkale mix theray,
Pamukkale therapy,
Pamukkale selulit Masajı,
denizli kahve peeling,
Denizli Sultan masajı,
Denizli Kleopatra Masajı,
Çivril Kleopatra Masajı Fiyatları,
Karahayıt Masaj Salonları,
Karahayıt Kleopatra Masajı,
Karahayıt en iyi Masaj salonları,
Karahayıt Masaj,
Karahayıt Medikal Masaj,
Denizli En iyi Masajcılar,
Karahayıt Ameliyatsız Fıtık Tedavisi,
Ayapam Spa Medikal Masaj Salonu
Denizli Pamukkale Merkez / Merkez / Denizli
0(543) 545 10 99
0(543) 545 10 99
0(543) 545 10 99
Nazlı Poyraz
1 kişi
393 kez görüntülendi
Anahtar Kelimeler